Pomocny zeszyt dla terapeutów i pedagogów

Terapia pedagogiczna w przedszkolu z elementami integracji sensorycznej

POBIERZ ZA DARMO

Proponowane scenariusze zajęć tematycznie związane są ze zbliżającym się latem orazwszystkimi dobrodziejstwami tej pory roku.

To idealna okazja, aby poprzez wybrane aktywności wspierające m.in. rozwój mowy i percepcji słuchowej zaktywizować dzieci do opowiadania o wakacjach i naturze oraz do zabawy na powietrzu.

Lato dostarcza nam różnorodne materiały do wykorzystania w stymulacji sensorycznej dziecka – piasek, woda, zapach owoców pobudzą analizatory zmysłowe dzieci. To także doskonała okazja, aby zaproponować przedszkolakom aktywności wspierające ich orientację w przestrzeni i kształtujące świadomość swojego ciała.

Do każdego scenariusza zostały opracowane różnorodne karty pracy, dzięki którym uatrakcyjnią Państwo prowadzone zajęcia.

Scenariusze zabaw i ćwiczeń do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

Publikacja będzie dla Państwa wsparciem w codziennej pracy, a działania podejmowane z dziećmi okażą się dla nich atrakcyjniejsze i skutecznie zaangażują je w proces terapii.

POBIERZ ZA DARMO

Co zawiera nasz ebook?

E-book: Scenariusze zabaw i ćwiczeń do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych to zbiór przykładowych gier i zabaw usprawniających proces przetwarzania słuchowego oraz wskazówki, jak na co dzień stymulować rozwój percepcji słuchowej dzieci.

Jakie scenariusze zawiera zeszyt?

• rozwijające percepcję wzrokową i słuchową,
  • usprawniające orientację przestrzenną,
  • doskonalące rozwój motoryki oraz rozwój mowy,
  • przeznaczone do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
  • kształtujące umiejętności matematyczne.

Pobierz bezpłatny ebook
„Scenariusze zabaw i ćwiczeń do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych ”